Автор   Стаття 
Статті Бриколаж  —  Класовий дискурс  —  Що таке ультра-демократія?
Автор невідомий
Дата публікації 26 червня 2004 р.
Що таке ультра-демократія?

Ультра-демократія — це індивідуалізм, що проявляється у повному неприйнятті дисципліни.

Міністр самооборони „Чорних Пантер” Хьюі Ньютон у своєму нарисі про Анархістів і Індивідуалістів наголосив, що — „це суспільний клас; він існував завжди”. Більшість людей, що вступають до „Пантер”, належать до найнижчого прошарку суспільства. Однією з основних характеристик цього класу є те, що вони діють і мислять , як окремий індивід. Ця тенденція виховується і підтримується правлячим класом (капіталістами) за допомогою риторики та урядових документів, таких як „Декларація про незалежність”, Конституція, „Декларація прав людини” і тд. Ці окремішні дії та спосіб мислення допомагають правлячому класу тримати в покорі і експлуатувати людей у всьому світі, найвиразніше це проявляється у расизмі щодо афроамериканців. Всі закони та суспільні інститути допомагають створювати індивідуалістичний спосіб мислення і дії. Це перешкоджає тому, щоб пригноблені люди усвідомили свої колективні проблеми, такі як расизм та експлуатація. Якщо експлуатовані люди хочуть виграти битву за свободу та звільнення, то їм необхідно навчитися думати і діяти, як єдиний колектив.

Всі речі мають подвійне значення, давайте розглянемо так звані позитивні аспекти індивідуалізму на прикладі сучасних афроамериканців.

Внаслідок експлуатації, пригноблення та расизму нашого суспільства більшість афроамериканців є безробітними або мають непостійну роботу. Це означає, що афроамериканці знайшли інший спосіб виживання, крім роботи. Прем’єр-міністр „Пантер” Стоклі Кармайкл казав: „Вони можете отримати речі трьома способами: заробити, вижебрати або взяти”. Хоча афроамериканці використовують всі три методи для задоволення своїх потреб, але останній є приоритетним.

Багато афроамериканців стало революціонерами не внаслідок теоретичних роздумів, а свого життєвого шляху. Вони розвинули спосіб виживання на цьому суспільстві, а не в ньому. Це відбувалося в більшості випадків індивідуально, інколи в маленьких групах, але ніколи в великих колективах. Ці люди з найбільшою готовністю зустріли появу „Партії Чорних пантер”, як можливість змінити як власну долю, так і долю всіх афроамериканців загалом.

Зі своїм вступом до Партії ці люди принесли свій індивідуалізм. Ці тенденції перешкоджають виконанню партійних зобов’язань, людина часто уникає їх. З одного боку, намагаються виживати в сучасному суспільстві виконуючи лише правила та закони, що служать лише для індивіда, та відмовляються робити те, що не є революційним за своєю природою. З іншого боку, коли людина вступає до партії та продовжує виконувати тільки ті завдання, що задовольняють лише її індивідуальність, — це є контрреволюційним та називається ультра-демократією.

Наводимо кілька прикладів: „Партія пантер” повинна прийняти демократичний централізм, що охоплював би всю структуру від підніжжя до верхівки, або повинна дозволити обговорення всіх проблем спочатку на низовому рівні, а потім направляти свої рішення до верхівки партії”. Ось як це виглядає на прикладі — один з лідерів „Пантер” попросив рядового члена вимити партійну машину, на що той відповів: „Я не їздив на цій машині, тому і не буду її мити”. Це — ультра-демократія. Якщо не позбавитися її, то вона повністю паралізує роботу партії.

Є наступні методи корекції:

дати завдання рядовим членам партії викорінювати ультра-демократію; залишити керовану демократію, та розумно її спрямовувати;

лідери повинні проводити правильну політику та швидко вирішувати всі проблеми, щоб залишити за собою центр керівництва;

лідери повинні знати життя партійців та бути ознайомленими з стосунками між рядовими членами, щоб задавати правильний напрямок дій;

не можна допускати невиважених рішень на будь-якому рівні;

всі основні рішення та програми керівництва партії мають одразу поширюватися серед рядових членів;

рядові члени повинні обговорювати рішення і програми керівництва для того, щоб зрозуміти їх та виробити методи їх втілення.

Догори
Роботи автора

Перейти до статей теми: