Автор   Стаття 
Статті Бриколаж  —  Класовий дискурс  —  Анархістський авангард
Майкл Джилеспі
Дата публікації 27 грудня 2003 р.
Анархістський авангард

Я відвідав сайт Американського Революційного Авангарду ( www.attackthesystem.com ) і мене зацікавили викладені на ньому погляди. За словами Вебстера, авангардом слід називати передові загони в армії чи ті, котрі перебувають на чолі якогось руху. Більшість з нас, принаймні тут і зараз, заангажовані на рівні антидержавницького руху. Ми направду ріжнимося своїм баченням майбутнього антидержавного стану суспільства. Дехто з нас — анархо-капіталісти, ще є анархо-соціалісти, синдикалісти і навіть — нігілісти. Проте єдине, що всіх нас єднає, залишається приорітетом номер один — руйнування одержавленого стану суспільства. Не має значення, притримуєтеся Ви гомо-ліво-анархо-синдикалістично-волюнтаристських-еко-феміністичних чи правоспрямованих-консервативно-конституційно-патріотичних поглядів на оточуючу нас реальність, так чи інакше, Ви визнаєте неприродний стан сучасного суспільства і стилю життя його обивателів. Власне держава і підлеглі їй ЗМІ є такими, що заважають об’єднанню подібних різноспрямованих груп опору. Проте нам відомо, що однією з переваг анархізму є наявність різноманітних дефініцій істини, а не однієї. Це ми дозволили поділити нас, виходячи з маючих місце другорядних відмінностей.

Правда життя полягає у тому, що саме в умовах анархічного суспільства всі ці ріжновекторові погляди мають шанс на реалізацію. Одні прагнуть індивідуалізації ринкової економіки, інші життя у комунах — жадних проблем, анархія однаковою мірою надається до реалізації і того і іншого. Якщо представники ліворадикального світогляду так вже хочуть відділитися своїм життєвим укладом від своїх ультраправих візаві чи навпаки, вони можуть реалізувати свої прагнення значно мирнішими способами, ніж ті, котрими вони намагаються досягнути поставленої мети зараз. Подібна опінія і є чи не найкращою зброєю анархістського авангарду.

Ми можемо і просто повинні охоплювати всі можливі точки зору і позиції в цій країні. Подумайте про це гарненько. Як тільки ми зможемо охопити дві вищеназвані групи поглядів під єдиним анархічним проводом, опонуюча нам Система може „йти додому”. Головні етнічні анклави в нашій країні це представники Нового Світу (індіанці, чорношкірі та іспаномовні) і Старого Світу (переважно англо-сакси). Всі вони соціально сепаровані один від одного, з огляду на проваджену ЗМІ політику, і не меншою мірою згідно головних засад існуючого інституціалізованого расизму. Різке зростання злочинности, насильство і нівеляція моральних засад викликають негативну реакцію в першу чергу у патріотично налаштованої і законослухняної середньої кляси, з числа все тих самих англо-саксів. Таким чином живляться і розвиваються історичні омани, власне кажучи, сучасна капіталістична система зацікавлена у них, як інструменті контролю над респектабельною частиною нащадків Старого Світу. Жадна із вказаних груп не є однозначно неправою чи винуватою у чомусь, проте існуючий стан речей поступово підштовхує їх до майбутнього конфлікту.

Спробуємо дослідним шляхом підтвердити наші теоретичні припущення. Для початку було б резонним відмитити той факт, що ми визнаємо право будь-якої групи на власну думку (не обов’язково погоджуючися з її змістом). У кожному разі ми переконані у тому, що всього бажаного вони здатні досягти лише в умовах анархічного суспільства, передумовою чому, зрозуміло, має бути ліквідація інституту держави. Свого часу війну проти Англії, тобто американську революцію підтримувало всього-навсього 5-ь процентів тодішнього населення країни. На разі статистичні дані підказують, що сукупний показник представників, умовно „Старого Світу” у Штатах приблизний цифрі у 27.7%, тобто десь біля 72 міліонів чоловік. В той самий час вказуване респектабельне біле населення налічує 6.5 міліонів чоловік. Таким чином існує біля 32-х державних утворень, чия соціальна структура заснована на приблизно 5-ти міліоновій середній клясі, а відтак потенційно загрожених руйнуванням існуючого державного апарату.

Тепер порівняємо ці цифри із загальними по військовим потужностям, щоперебувають в розпорядженні США. Вони існують у межах 1.5 міліона чоловік. Це армія, фльота, повітряні сили, морські піхотинці і берегова охорона, вкупі. Ще міліон приходиться на офіцерський і чиновницький штаби, як на державному так і на федеральному рівнях. Навіть за таких умов Штати мали би затратити не мало часу аби впоратися з 208 міліонами по ту сторону барикад. З огляду на зовнішньополітичну допомогу ( а незадоволених політикою Штатів по світові ой як багато!), пасивний опір експлуатованих мас (страйки, ухиляння від воїнського обов’язку і сплати податків) і існування передового анархістського авангарду, безкровна перемога над системою стає досить таки можливою.

Анархісти є тими, хто здатен виступати в ролі посередника між ріжними групами населення. Як ті, хто найбільш правильно аналізує стуацію сьогодення, ми можемо спрямовувати їх діяльність, під гаслом спільного об’єднання, задля спільної перемоги, відкинувши попередній егоїзм і відчуженість по відношенню до інших. Насамкінець, після падіння Системи не таким вже і важливим моментом будуть наступні розбудови новітніх „чорних”, „білих”, гебрейських, соціалістичних чи капіталістичних спільнот. Ми мусимо підняти смолоскип єднання і навчити інших любити відмінних від себе. Мені не повинно подобатися те, що ви робитимете надалі, проте я в кожному разі поважаю Ваше право на це.

переклад М."Мазепи", МЛ „Бриколяж”, Обухів - Київ

www.attackthesystem.com

Догори

Перейти до статей теми: